REGULAMIN WROCŁAWSKIEJ
    LIGI LACROSSE

1. Zasady organizacji Ligi WLL
    1. W ramach Wrocławskiej Ligi Lacrosse udział biorą 3 drużyny.
    2. Składy wyłonione zostają w drodze losowania - wybierającymi są zawodnicy wskazani przez organizatora.
    3.(usunięto)  Wybierający w drafcie stają się automatycznie kapitanami każdej z drużyn.
    4. Losowania dokonuje się spośród listy zawodników wyrażających chęć wzięcia udziału
    w rozgrywkach.
    5. O kolejności która drużyna wybiera w jakiej kolejności decyduje losowanie losowania (vide: losujemy kto wybiera pierwszy).
    6. Każda z drużyn ma prawo wybrać własną nazwę, za wyjątkiem nazw obrażających lub ośmieszających inną drużynę, jak również nazwy która negatywnie wpływałaby na wizerunek organizatora (KS Kosynierzy Wrocław). Kapitanowie drużyn w ciągu 3 dni od draftu zgłaszają nazwę drużyny.

2. Zasady organizacji Turniejów WLL i meczów
    1. Pierwszy mecz turnieju rozgrywają drużyny gości.
    2. Drugi mecz rozgrywa gospodarz z drużyną zwycięską z pierwszego meczu.
    3. Na boisku przebywa po 6 zawodników z każdej z drużyn (5 zawodników z pola + bramkarz)+ zawodnicy rezerwowi.
    4. Każdej drużynie przysługuje nielimitowaną liczba zmian.
    5. Na boisku może przebywać tylko tylko jeden zawodnik z długim kijem.
    6. Mecze rozgrywane są na "Orlikach" - wymóg stawiany przez organizatora WLL to boisko ogrodzone siatką.
    7. Rozgrywki odbywają się w formie mini turniejów. Każdy Turniej to 3 mecz (chyba, że 14 i 15 grudnia to wtedy to jest 6 meczów).
    8. Każdy kolejny turniej organizowany jest przez kolejną drużynę (kolejność zgodnie z kolejnością wyborów w drafcie).
    9. Organizator turnieju ma obowiązek spełnić pkt. 5.1. Regulaminu WLL, zarezerwować boisko, poinformować pozostałe drużyny na tydzień przed turniejem o miejscu i czasie rozgrywek.
    Ma również obowiązek zapewnienia bramek, piłek (te mogą zostać wypożyczone przez KS Kosynierzy Wrocław) oraz gorące napoje.
    10. Mecze trwają 2 połowy po 20 minut. Ostatnia minuta drugiej połowy z zatrzymywanym zegarem.
    11. Obowiązuje limit czasowy na oddanie strzału - 1 minuta. Po strzale w bramkę lub w bramkarza czas na oddanie strzału jest zerowany.
    11.1. Po upływie 50 sekund bez strzału, sędzia daje sygnał, że pozostało 10 sekund do oddania strzału.
    12. Zawodnicy w trakcie akcji ofensywnej mogą powrócić na własną połowę boiska (nie obowiązuje tzw. backcourt violation).
    3. Sędziowanie

1. Kapitan drużyny pauzującej (spośród zawodników swojej drużyny) wybiera 2 sędziów oraz osobę odpowiedzialną za sporządzanie statystyk.
    2. W przypadku gdy sędzią jest Pan Bartosz Kajor spotkanie rozpoczyna się od wyniku 1:1 (jako rekompensata).
    2.1. Bramki o których mowa w pkt. 2 zgodnie z tzw. „Współczynnikiem Kajmana” nie są liczone w przypadku gdy o miejscu decyduję liczba strzelonych bramek.
    3. Sędzia przebywa na boisku, odpowiada za liczenie kar zawodników oraz czasu na oddanie strzału.
    4. Osoba sporządzająca statystyki liczy zdobyte gole, asysty i kary. Zestawienie pomeczowe zdaje organizatorowi turnieju.
    5. Przewinienia odgwizdywane są na zasadach zbliżonych do field lacrosse - zabroniony jest atak bez piłki, slashe, agresywna gra ciałem. Dopuszczony jest poke i lift.
    6. Każde przewinienie odgwizdane przez sędziego skutkuje wizytą zawodnika na ławce kar - kary 1 minutowe.

4. Punktacja i miejsca
    1. Mecz wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej bramek niż przeciwnik.
    2. W przypadku gdy w regulaminowym czasie wynik jest remisowy następuje dogrywka zgodnie z zasadą Brave Heart.
    3. 1. Zasada Brave Heart – drużyny wystawiają po dwóch zawodników. Gra rozpoczyna się face-offem i toczy się do pierwszej bramki.
    4. Ligę wygrywa drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów.
    4.1 W przypadku, gdy dwie drużyny mają tyle samo punktów, o zwycięstwie w Lidze decyduje bilans bramek ze wszystkich turniejów.
    5. W przypadku dalszej równości punktów, Komisarz ustala dogrywkę w sobie tylko znany sposób.
    6. Za zwycięstwo w meczu drużyna otrzymuje 3,14 punkta, drużyna przegrana otrzymuje 0,000 punktów.

5. Pozostałe

1. Warunkiem rozpoczęcia turnieju jest uroczyste wniesienie tzw. kraty tzw. browara przez organizatora turnieju na środek boiska.
    2. Nad jakością fundowanego tzw. browara czuwa zaocznie lub naocznie komisarz ds. tzw. browara Pan Marcin Majewski.
    3. Zwycięzca każdego turnieju otrzymuje tzw. kratę tzw. browara.
    4. Zwycięzca całej Ligi WLL otrzymuje od Kominiarza i Komisarza Ligi dyplom w formacie A4.